Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (5 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

варикоз яичек

Варикоз яєчок- це варикозне розширення вен гроновидних сплетення сім’яного канатика, що приводить до порушення нормального відтоку крові. Патологія може зустрічатися у осіб чоловічої статі в різному віці. Найбільш схильні до розвитку варикозу підлітки. Без відсутності терапії захворювання неухильно прогресує і призводить до появи ускладнень. Серед них найчастіше зустрічається безпліддя.

Причини розвитку захворювання

До причин появи варикозу яєчок відносять:

  • Обтяжену спадковість. У осіб чоловічої статі, чиї батьки зіткнулися з варикозним розширенням вен схильні до розвитку варикоцеле. Це пояснюється слабкістю венозної стінки і клапанного апарату через патологію сполучної тканини.
  • Інтенсивне фізичне навантаження, що приводить до підвищення внутрішньочеревного тиску. Це може бути підйом вантажів або спорт, наприклад опрацювання черевного преса або важка атлетика.
  • Пухлинні процеси в органах малого таза або черевної порожнини, а також мошонці.
  • Пахову грижу.
  • Вроджену аномалію будови венозної стінки. У клінічній практиці найбільш часто зустрічаються аневризми.
  • Підвищення тиску в ворітної вени. Даний стан розвивається при цирозі печінки, гепатиті або аномаліях будови судини.
  • Функціональні розлади кишечника, що супроводжуються запорами або діареєю.
  • Перенесений запальний процес в мошонці або травматичне вплив на органи мошонки в анамнезі.
  • Недостатній вміст статевих гормонів.
  • Надлишкову масу тіла.

Симптоми варикозу яєчок

Варикоз на мошонці може тривалий час не проявлятися. Захворювання виявляється випадково під час проведення обстеження пацієнта. На першій стадії захворювання у пацієнта не спостерігається скарг, а захворювання виявляється а допомогою ультразвукового дослідження.
Більш виражена симптоматика розвивається з другої стадії варикоцеле. Чоловіки відзначають незначне збільшення в розмірах мошонки і вен в положенні стоячи. При проведенні ультразвукового дослідження діагностується збільшення просвіту вен.
На третій стадії захворювання варикозно розширені вени вдається виявити в будь-якому положенні. Чоловіки скаржаться на больовий синдром, який має тягне характер, який посилюється після фізичного навантаження або статевого акту. Рідше зустрічається зміна форми яєчок або печіння в області мошонки.
На четвертій стадії варикоцеле видно неозброєним оком. Яєчка зменшуються в розмірах, а гострий біль з’являється в спокої. Також можливе зниження ерекції і розвиток безпліддя.

Профілактика варикозу яєчок

Для того, щоб запобігти статевої варикоз пацієнту необхідно дотримуватися рекомендацій щодо профілактики. До них відносять:

  • Виключення або максимальне обмеження фізичних навантажень. Забороняється підйом вантажів і виконання фізичних вправ з підвищенням внутрішньочеревного тиску, наприклад, жим штанги.
  • Ведення здорового способу життя з виконанням легких фізичних навантажень і виключення шкідливих факторів. Найбільш корисним є плавання або ходьба. Абсолютно протипоказано куріння і вживання алкоголю.
  • Регулярні статеві контакти. Тривале утримання провокує застій насінної рідини і крові в органах малого таза.
  • Підтримка оптимальної маси тіла. Ожиріння створює надмірне навантаження на венозний русло. Для цього слід дотримуватися збалансованого харчування.
  • Своєчасне лікування печінки і кишечника, а також інших органів черевної порожнини. Важливо запобігати появі запорів.
  • Нормалізацію режиму праці та відпочинку. Виключається тривале перебування в незручному або сидячому положенні.
  • Виняток стресових впливів.
  • Самостійне виконання масажу мошонки, що сприятиме поліпшенню відтоку крові.
  • Регулярне проходження медичного огляду і виконання діагностичних заходів у чоловіків з групи ризику.

Варикоцеле лівого яєчка

Варикоз лівого яєчка найбільш часто зустрічається в клінічній практиці. На частку патології, що розвивається з лівого боку доводиться до 90% всіх випадків захворювання. Даний стан пов’язують з анатомічними особливостями будови вени яєчка. Впадаючи в ниркову вену під прямим кутом підвищується ризик формування рефлюксу і створення венозного застою.

Симптоми і методи діагностики не відрізняються від поразки вени справа. Лікування патології рекомендовано починати з ранніх стадій, так як відсутність терапії провокує появу ускладнень.

Методи лікування варикозу яєчок

Лікування варикозу яєчка передбачає комплексний вплив різних методів на захворювання. Для впливу на причину, патологічні симптоми і попередження ускладнень рекомендовано поєднання медикаментозних та оперативних способів. Народні засоби не здатні усунути варикоцеле. Їх допускається поєднувати з вищеописаними методами тільки після консультації з фахівцем і виключення протипоказань.

Медикаментозна терапія варикозу яєчок

Варикоз яєчок, лікування якого частіше проводиться за допомогою оперативних методів, на початкових стадіях намагаються усунути консервативно. Найбільший терапевтичний ефект проявляється при прийомі лікарських засобів до появи патологічних симптомів.
До препаратів, які призначаються для зниження швидкості прогресувала варикоцеле, відносять:

Венотоники. Дана група широко застосовується в лікуванні варикозу, так як сприяє відновленню капілярного кровотоку і усуває набряк.
Венопротектори. Засоби зміцнюють судинну стінку, сповільнюючи розширення вен не тільки в області яєчок, але і в інших органах.
Ліки, що покращують циркуляцію крові.
Антиоксиданти і вітаміни. Дана група підтримує загальний тонус організму, сповільнює утворення вільних радикалів, надаючи антиоксидантної ефект. Їх застосування необхідно для нормалізації сперматогенезу.
Антиагреганти і антикоагулянти. Препарати покращують згортання крові, відновлюючи реологічні показники. Також вони запобігають утворенню тромбів, що призводить до ускладнень захворювання.

Оперативне лікування

Для того, щоб усунути варикоз яєчок і знизити ризик появи ускладнень широко застосовуються оперативні методи лікування. В даний час виділяють декілька способів хірургічного усунення варикоцеле. Вибір методу визначається в індивідуальному порядку після оцінки ступеня тяжкості захворювання, реалізації репродуктивної функції, скарг пацієнта, а також супутніх патологій.
До популярних способів оперативного лікування відносять:

  • Склеротерапію. Процедура полягає у введенні особливої ​​речовини, що склеює венозну стінку. При цьому не вимагається виконання розрізу, видалення вен або їх перев’язки. При склеротерапії препарат вводиться шляхом вбивається шприца в варикозно розширені вени. Метод малоінвазивний, але його виконання показано на ранніх стадіях. При недотриманні рекомендацій по протирецидивного лікування висока ймовірність прогресування патології.
  • Лапароскопію. Метод полягає виконанні невеликого розрізу і введення інструментів, що дозволяють за допомогою оптичного устаткування з мінімальним пошкодженням тканин перев’язати варикозно розширені вени у гирла. Лапароскопія відрізняється меншою травматичністю у порівнянні зі створенням відкритого доступу, тому реабілітаційний період короткий, а частота ускладнень знижена. Виконання подібної операції ефективно на другий і третій стадії захворювання.
  • Операцію Іваніссевіча. Класичний спосіб видалення варикозних розширених вен на яєчку передбачає створення відкритого доступу в клубової області шляхом невеликого надрізу. Процедура є найбільш травматичною, тому відновний період збільшується. Крім того, у пацієнтів висока ймовірність розвитку ускладнень в ранньому та пізньому післяопераційному періоді. Ризик появи рецидивів мінімальний і пов’язаний з порушенням техніки виконання втручання.

Щоб попередити розвиток ускладнень необхідно почати лікування на ранніх стадіях. Для цього слід звернутися в клініку і проконсультуватися з фахівцем, який підбере найбільш ефективний спосіб терапії. Спроби самостійного лікування часто ведуть до прогресування захворювання.

5/5 (3 Reviews)

0 Відгуків

There are no comments yet

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *