Варикозне розширення вен на ногах, так і вен стравоходу, малого тазу або прямої кишки, набагато легше запобігти, ніж витрачати сили згодом на лікування. Ця недуга зустрічається так часто, що рекомендації фахівців по даному захворюванню можна давати кожній другій жінці і кожному 5 чоловікові в світі.
Своєчасна профілактика варикозу здатна зупинити хворобу на перших стадіях і не дати розвинутися ускладненням на більш пізніх. Абсолютно вилікувати хворобу неможливо, так як неможливо відновити всі венозні клапани, на 100% нормалізувати тонус судин або поміняти всі вени в організмі.
При проведенні оперативних втручань видаляються або склерозуются найбільш хворі судини, але зростає навантаження на решту здорових. При збереженні негативного впливу факторів ризику вени починають втрачати тонус, розширюватися, формувати застій крові. Тому головна мета профілактики варикозу ніг – повністю виключити провокуючі фактори з життя, поміняти по можливості роботу, спосіб життя і характер харчування.
Профілактика підвищеного венозного тиску
На першому місці – нормалізація ваги. Навіть при масі людини, яка відповідає його росту, вени нижньої половини тіла відчувають величезний тиск. У людей з надмірною вагою або ожирінням тиск стає таким, що вени не витримують і починають розтягуватися, приводячи до варикозу.
Цій же меті, зниження тиску на вени, повинен служити вибір одягу та взуття. Рекомендується каблук не більше 5 см, просторий одяг без стягуючих поясів та інших елементів. Не можна носити обтягуючі брюки, панчохи, гольфи і шкарпетки з гумками, перетискають поверхневі вени і підсилюють навантаження на глибокі.
Профілактика запорів, корекція харчування, лікування колітів та дисбактеріозу, до них призводять, також зменшує тиск у венах нижніх кінцівок.
Профілактика венозного застою
Наступна мета профілактики варикозу на ногах – прискорення кровотоку в венах, ліквідація її застою. Ці заходи корисні як при появі перших симптомів хвороби, так і при наявних набряках і варикозних вузликах. Носіння компресійного трикотажу, лікувальна гімнастика і масаж служать цієї мети дуже ефективно. Прийоми ручного масажу нескладно освоїти і самостійно здійснювати в домашніх умовах.
Головна умова – виключення вібруючих рухів, сильного здавлювання м’язів. При можливості дуже корисний гідромасаж і водна аеробіка. Компресійну білизну повинно бути підібрано строго індивідуально лікарем-флебологом або судинним хірургом і носитися постійно. Вправи лікувальної гімнастики, такі як «велосипед» і «берізка», повинні бути регулярними, вранці і ввечері. Протягом дня потрібно давати відпочинок ногам, не сидіти нога на ногу, побільше ходити, не носити важкі речі.
Поліпшення судинного тонусу
Застосування венотоніків, що поліпшують тонус судинної стінки і зменшують її проникність, є важливою метою профілактики варикозної хвороби. Особливо це рекомендовано при прогресуванні хвороби, появі набряків і почуття сильної тяжкості в ногах. Адаптогени, такі як жень-шень, елеутерокок, лимонник, також нормалізують венозний кровотік, зміцнюють судинні стінки.
Введення в щоденне харчування продуктів для розрідження крові і містять вітамін С служить профілактикою утворення тромбів і розвитку тромбофлебіту. Комплексна профілактика варикозного розширення вен повинна бути постійною і багаторічною. Тільки в цьому випадку вона дасть бажаний результат.
0 Відгуків