Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (7 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

варикоз причины

Абсолютно здоровою венозною системою похвалитися, на жаль, можуть не всі. До того ж проблеми з венами сьогодні можна зустріти не тільки у людей зрілого віку, а й у юних підлітків, причому з однаковою частотою це захворювання виникає як у дівчаток, так і у хлопчиків.

Існує кілька основних причин виникнення варикозу, які можуть викликати перші прояви венозної недостатності, але на початковій стадії уповільнити їх розвиток можна.

На що ж варто звернути увагу і як попередити варикоз?

Генетична схильність

Саме спадковий фактор визначає кількість клапанів в венах, яке проявляється у всіх людей по-різному, а також товщину венозних стінок. Така особливість організму, як слабкість венозної стінки, може передаватися з покоління в покоління. Її головна небезпека полягає в тому, що з часом вени розтягуються, а це в свою чергу призводить до уповільнення течії крові по ним. В результаті застій крові в венах може призвести до утворення в них тромбів.

Але спадкова схильність не завжди означає, що варикоз у вас обов’язково виникне – багато що залежить безпосередньо від ваших уподобань і способу життя.

Зайва вага

Люди з надмірною масою тіла страждають частіше варикозним розширенням вен, так як зайва вага діє на ноги постійно і безперервно. Вся справа в тому, що надлишки жирових відкладень заважають м’язам повноцінно «проганяти» кров по венах.
Щоб хвороба обійшла вас стороною, підтримуйте нормальну вагу за допомогою різних дієт, психотерапії, медикаментозних засобів. Велике значення має фізична активність і реалізація здорового способу життя в повсякденний побут.

Нерухомий спосіб життя

Типовий для тих, кому доводиться сидіти протягом робочого дня по 8 годин і більше за комп’ютером, в машині і т.д. Довге сидіння, особливо в положенні «нога на ногу», веде до накопичення крові в ногах. При цьому вени знаходяться в стислому стані, а м’язи ніг не можуть проштовхнути нові потоки крові в верхні області. Тому вени набухають

Постійне носіння тісної білизни і високі підбори

Взуття на високих підборах змушує наші ноги працювати на межі, так як через неправильну навантаження відбувається нерівномірний розподіл ваги на передню частину стопи. В результаті відбувається порушення відтоку крові у венах, утворюється застій і починається запалення вен і шкіри.

Важливо знати

Найшкідливіша взуття для здоров’я – на високих підборах з вузьким носом.

Однозначно можна сказати, що каблук не повинен бути вище трьох, максимум п’яти сантиметрів. Така висота є оптимальною і забезпечує нормальну роботу циркуляції крові в нижніх кінцівках.

Носіння тісної білизни, сдавливающего основні вени на рівні пахових складок, перешкоджає нормальному кровообігу. Тому не варто вибирати сильно облягаючі джинси, тісна білизна, корсети і здавлюють пояса.

Часте куріння

Нікотин розширює судини, тимчасово посилюючи кровообіг. Потім відбувається зворотна дія – спад тиску і різке їх звуження, що призводить до порушення їх еластичності. Канцерогени, які при цьому надходять в організм, позбавляють кров достатнього рівня кисню, що призводить до патологій, в тому числі і до варикозного розширення вен.
Відмова від куріння відразу, звичайно, не допоможе позбутися від варикозу. Для цього доведеться пройти обов’язковий курс лікування. Але в будь-якому випадку прогресувати варикозна хвороба починає у осіб, що зловживають шкідливою звичкою.

Інтенсивні фізичні навантаження

До групи «ризику» входять ті, хто посилено займається важкою атлетикою та іншими видами спорту з підвищеним навантаженням на ноги. Для профілактики варикозу рекомендується при піднятті важких предметів обмотувати ноги еластичними бинтами.

Пам’ятайте

Будь-яка спортивна діяльність, що супроводжується великими навантаженнями, має на увазі відповідальний підхід і дотримання певних правил.

При варикозі, якщо він вже є, займатися можна, але слід виключити вправи на ноги, при яких виключена фіксація п’яти. Наприклад, підйоми на стопі, жим однією ногою на стопі, велосипед, так як нога не зафіксована.

Порушення роботи кишечника (запори)

Часті проблеми з роботою кишечника призводять до підвищеного внутрішньочеревного тиску, що може спровокувати появу варикозного захворювання. Щоб уникнути запорів, включите в раціон продукти, багаті клітковиною.

Гормональні зміни

У період статевого дозрівання, при вагітності, менопаузі і застосуванні гормональних контрацептивів відбувається збій, що тягне за собою гормональні скачки. В результаті цих змін відбувається зниження кровотоку, що спричиняє утворення тромбів і погану роботу клапанного апарату.

Важко сказати, як буде розвиватися венозна недостатність у різних людей, проте при проведенні певних лікувальних заходів, заняттях фізичної культури, правильному режимі захворювання піддається контролю.

Цукровий діабет

Метаболічні зрушення при інсулінової недостатності призводять до того, що стоншуються венозні стінки, і як наслідок – збільшується діаметр просвіту. Тому варикозне розширення вен при цукровому діабеті лікується за окремим методом, комплексно і індивідуально.

Висока температура навколишнього середовища

Тривалий прийом гарячої ванни, сауни або тривале перебування на сонці може привести до ослаблення стінок судин через їх розширення і перегріву організму. Всі теплові процедури призводять до підвищення кровонаповнення венозної системи і її перевантаження. Тому при хронічної венозної недостатності рекомендується приймати тільки душ і ні в якому разі не розпарювати ноги, а засмагати в ранкові та вечірні години, коли рівень ультрафіолетового випромінювання мінімальний.

Основне підступність варикозної хвороби в тому, що без належного лікування вона може дуже швидко привести до розвитку таких ускладнень як:

Тому, взявшись за профілактику варикозу, займатися нею слід комплексно. Важливо відкоригувати свій спосіб життя – харчування, почати активно рухатися, організувати правильно трудової режим і відпочинок, бути уважним до свого самопочуття.

5/5 (2 Reviews)

0 Відгуків

There are no comments yet

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *